Przechowywanie produktów spożywczych wymaga przestrzegania najbardziej rygorystycznych norm i zachowanie najsurowszych standardów. Istotne jest nie tylko przestrzeganie okresu spożycia samych produktów, ale również utrzymanie we wzorowej czystości miejsc ich przechowywania. Dzięki temu eksponowana w nich żywność jest bezpieczna, a tym samym odbiorcy tych produktów.

Najpopularniejszym miejscem ekspozycji żywności i produktów spożywczych w sklepach, supermarketach oraz punktach gastronomicznych są lady chłodnicze, które nie tylko odpowiednio prezentują dane produkty, ale również je zabezpieczają przed przedwczesnym zepsuciem. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów, które muszą pozostawać cały czas w niskiej temperaturze, jak wędliny, sery, produkty garmażeryjne czy wyroby cukiernicze i mrożonki. Ich pozostawienie w zbyt wysokiej temperaturze niemal momentalnie wyklucza je z możliwości sprzedaży.

Dlatego tak istotne jest dbanie o zapewnienie produktom najlepszych warunków i wręcz sterylnej czystości wewnątrz lad chłodniczych. Zapobiega ono rozmnażaniu się mikroorganizmów, pleśni czy grzybów i zachowaniu sterylnych warunków przechowywanym produktom. Należy pamiętać, że na zanieczyszczenia i rozwój mikroorganizmów ma wpływ wiele czynników, takich jak temperatura przechowywanych produktów, wilgotność powietrza, temperatura samej chłodni czy izolacja, a nawet częstotliwość otwierania chłodni, dlatego konieczne jest uwzględnienie wszystkich tych parametrów podczas czyszczenia.

Najlepszym sposobem na absolutnie sterylną czystość urządzeń chłodniczych, a co za tym idzie bezpieczeństwo ich użytkowników jest profesjonalna usługa mycia lad chłodniczych, z użyciem odpowiednich środków czyszczących i specjalistycznego sprzętu. Ogólnodostępne środki czyszczące nie są zazwyczaj wystarczające, aby czyszczenie było w stu procentach skuteczne. Regularne, profesjonalne mycie daje pewność, że przechowywana przez nas żywność będzie świeża i zdrowa dla klientów.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU, ZAJMUJEMY SIĘ PROFESJONALNYM MYCIEM ORAZ CZYSZCZENIEM LAD CHŁODNICZYCH